26 жовтня 2021 року кафедра загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології філологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса в межах наукового напряму «Лінгвоперсона в мовно-національному просторі: категорійно-рівневий та аксіопрагматичний, психоестетичний виміри» провела Всеукраїнський ономастичний семінар «Поезія і поетика власних імен художнього дискурсу».
  Секційні засідання охоплювали теми:
  1. Теорія поетонімології (літературної ономастики): сучасний стан і перспективи.
  2. Поетика імені та безіменності.
  3. Теорія і практика лексикографування власних імен художніх і публіцистичних текстів.
  4. Теорія лінгвоперсонології.
  5. Лінгвоперсона в мовно-національному просторі.
  6. Текстово-дискурсивний та лінгвокультурологічний простори лінгвоперсони Василя Стуса.
  У семінарі брали участь науковці Хмельницького національного університету, Київського національного університету технологій та дизайну, Київського національного торговельно-економічного університету, Полтавського державного медичного університету, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, аспіранти кафедри іноземних мов професійного спілкування Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса), науковці кафедри загального і прикладного мовознавства і слов’янської філології (проф. А. П. Загнітко, проф. Ж. В. Краснобаєва-Чорна, доц. Г. В. Ситар, доц. Е.О. Кравченко, доц. І. В. Гарбера), доценти кафедри української мови, теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету імені Василя Стуса (О. В. Антонюк, Д. В. Козловська, Н. М. Урсані), аспірант кафедри загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології (М.О. Рогова), здобувачі СО Магістр і СО Бакалавр ОП «Прикладна лінгвістика» (В.Ю. Вересюк, Є.Є. Кобчук, Б. Л. Писаренко, А. С. Зарічнюк), здобувачка СО Магістр факультету іноземних мов Я. І. Шнукало), здобувачка СО Бакалавр ОП «Українська мова та література» І. І. Олійник.
  Ми щиро вдячні організаторам, доповідачам та учасникам за цікаве обговорення, наукову дискусію та плідну співпрацю.