Кафедра англійської філології
Основною метою діяльності кафедри є забезпечення потреби регіону у висококваліфікованих фахівцях, які мають поєднувати високу професійну компетентність у галузі англійської філології з загальною культурою і здатністю до впровадження і використання сучасних лінгвістичних досліджень та нових методик викладання іноземних мов у навчальних закладах різних рівнів: у загальноосвітніх школах, школах з поглибленим вивченням іноземної мови, ліцеях, гімназіях та у вищих навчальних закладах.
Виконання цього завдання покладено на висококваліфікованих (штатних і позаштатних) викладачів, серед яких 1 доктор філологічних наук, 5 кандидатів філологічних наук, 1 старший викладач та 2 асистенти. Кафедра англійської філології постійно дбає про формування стабільного резерву викладацьких кадрів. Щорічно після закінчення державних іспитів кращі випускники отримують рекомендації в аспірантуру і призначення на посаду викладача кафедри.
Одним із важливих напрямків діяльності кафедри є підвищення рівня фахової теоретичної та практичної підготовки студентів шляхом удосконалення існуючих методик викладання англійської мови і шляхом ознайомлення з новим досвідом роботи в інших навчальних закладах України та зарубіжжя. В цьому кафедрі допомагає співпраця з Інформаційним Центром Посольства США – USIS – у Києві, а також з Британською Радою.
Кафедра співпрацює з закордонними партнерами. До навчального процесу на кафедрі нерідко залучаються викладачі із Великобританії та США.
Кафедра дбає про підвищення наукового рівня студентів і залучення кращих із них до науково-дослідної роботи. Наукові роботи студентів кафедри відзначаються на всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт і посідають призові місця. У 2019 році у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт із галузі «Романо-германські мови та літератури (з методикою їх викладання)» диплом ІІ ступеня отримала Маргарита Куца, студентка 1 курсу СО Магістр (науковий керівник – к.філол.н. О. О. Залужна). У 2020 році у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт із галузі «Германські мови (англійська, німецька)» диплом ІІ ступеня отримала Головенько Віта, студентка 4 курсу СО Бакалавр (керівник – к.філол.н. О. О. Залужна). У 2021 році у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт із галузі «Германські мови (англійська, німецька)» диплом І ступеня отримала Ходанович Анастасія, студентка 4 курсу СО Бакалавр (керівник – к.філол.н. О. О. Залужна); у ІІ турі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт (Кремечнук, 2021 р.) за спеціальністю 035 «Філологія» диплом І ступеня отримала Головенько Віта, студентка 1 курсу СО Магістр (керівник – к.філол.н. О. О. Залужна).
Крім того, в 2021 році студентка 4 курсу СО Бакалавр Роллер Аліна стала переможцем (диплом ІІ ступеня) на ХІІ Міжвузівському конкурсі молодих перекладачів (м. Київ), а студентка 1 курсу СО Бакалавр Джоган Вікторія стала призеркою (ІІІ місце в номінації Переклад поетичного твору з англійської мови на українську мову) на XV Всеукраїнському студентському конкурсі перекладу «Художнє слово в світовій культурі» (м. Сєвєродонецьк).
Завдяки високим науковим досягненням студенти кафедри також стають переможцями в щорічному конкурсі ДонНУ імені Василя Стуса «Молодий науковець року» в номінації Кращий студент-науковець року з гуманітарних наук (Долженко А. (2017 р.), Куца Маргарита (2019 р.), Головенько Віта (2020 р.)).
Випускники кафедри працюють у багатьох містах України та інших країн (США, Великобританія, Австралія, Канада, Німеччина, Франція, Латвія, Польща, Китай тощо). Вони завдячують колективу кафедри своїми знаннями і відмінними професійними уміннями.
Історія кафедри
Підготовку за спеціальністю «Англійська мова» було розпочато у нашому університеті у вересні 1965 року, з моменту заснування Донецького державного університету на базі Донецького філіалу Харківського державного університету ім. В.Н. Каразіна. Підставою для відокремлення університету були наступні документи: постанова Ради Міністрів СРСР № 421 від 28 травня 1965 р., постанова Ради Міністрів УРСР № 572 від 11 липня 1965 року і Наказ Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР № 410 від 7 липня 1965 р.к
Освітні програми
Спеціальність 035 Філологія Освітня програма «Англійськова мова і переклад» (СО «Бакалавр», СО «Магістр»)
Мета освітньої програми 035.041 Англійська мова і переклад – підготувати висококваліфікованого працівника, який здатний не тільки викладати англійську мову та літературу, перекладати, але й розробляти нові методики навчання, виконувати управлінські функції в закладах освіти, проводити педагогічні дослідження, впроваджувати інновації, відповідати вимогам сучасного освітнього простору. У процесі підготовки фахівців основна увага приділяється вивченню фундаментальних лінгвістичних дисциплін, сучасних методів викладання англійської мови та перекладу. Фахівці з «Англійська мова і переклад» є одночасно лінгвістами і викладачами, перекладачами та мають змогу працювати як лінгвістами-дослідниками, так і перекладачами з двох іноземних мов (першої та другої), викладачами мов і літератур.