Обрати сторінку

Міщук Сергій Сергійович

Міщук Сергій Сергійович 

Старший викладач кафедри психології

e-mail: [email protected] 

Сфера наукових інтересів: кризова  та екстремальна психологія у воєнний час, гештальт-терапія, психологічне консультування, психотерапія, сімейна та дитяча терапія, психоматика. 

Викладає дисципліни:«Анатомія та психологія ЦНС», «Психологічна реабілітація в ситуаціях життєвих криз». 

Кваліфікація 

  • 1998-2004 рр. Вінницький національний медичний університет   ім. М.І. Пирогова, лікувальний факультет, спеціальність «Лікар». 
  • 2004 – 2005 рр. – Вінницький національний медичний університет        ім. М.І. Пирогова, лікувальний факультет, магістр медицини, дослідження інфекційних захворювань. 
  • 2004 – 2005 рр. – Вінницький обласний інститут підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Психолог. Практична психологія, психологія розвитку. 
  • 2005 – 2007 рр. – Вінницький національний медичний університет         ім. М.І. Пирогова. Клінічна ординатура. Сертифікат спеціаліста. 
  • 2006-2010 рр. Міжрегіональний інститут гештальт-терапії та мистецтва (МІГТІМ), кваліфікація: гештальт-терапевт 
  • 2007 – 2012 рр. – Вінницький національний медичний університет         ім. М.І. Пирогова. Аспірантура. 
  • 2010-2014 рр. Міжрегіональний інститут гештальт-терапії та мистецтва (МІГТІМ) кваліфікація: гештальт-тренер, супервізор 
  • З 2022 року асистент кафедри психології Донецького національного університету імені Василя Стуса. 
  • З 2023 року старший викладач кафедри психології Донецького національного університету імені Василя Стуса. 

Досвід роботи 

Науково-дослідницька та навчально-педагогічна діяльність 

  • 1999-2004 – Вінницький національний медичний університет  ім. М.І. Пирогова. Лабораторія нейрофізіології. Дослідження мозку та процесів фіксації інформації. 
  • 2004-2015 – Вінницький національний медичний університет  ім. М.І. Пирогова, кафедра інфекційних хвороб. Викладання курсу інфекційних хвороб та епідеміології вітчизняним та іноземним студентам (англійською) 
  • 2006-2011 – Вінницький обласний інститут підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Творчо-експериментальна лабораторія. Співавтор-розробник Школи Ейдотехніки. Психотехнології розвитку здібностей, опрацювання великих об’ємів інформації, розвиток пам’яті, картографія свідомості і т.і. 
  • 2007 – 2012 рр. – Вінницький національний медичний університет         ім. М.І. Пирогова. Викладання курсу інфекційних хвороб. 
  • З 2015 року – науковий кореспондент лабораторії консультативної психології та психотерапії інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. На базі лабораторії затверджена, виконана практично-дослідна частина та майже завершена описова частина дисертаційної роботи на захист наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – «Педагогічна та вікова психологія».  

Тема кандидатської дисертації: «Тілесно-динамічна ігрова психотехніка як засіб подолання дитячих психотравм». Робота присвячена подоланню психотравм у дітей та дорослих. В її рамках розроблено та введено поняття долаюча інтенція. 

Розробник, автор та викладач програми підвищення кваліфікації «Психологічна допомога в умовах воєнного часу»; яку було обговорено і схвалено на засіданні Вченої ради Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації (протокол № 8 від 13 квітня 2022 р.) Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. А також реалізовано у форматі вебінарів та майстер-класів викладачами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського і співробітниками лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. 

Розробник низки авторських навчальних програм та програм спеціалізованої психологічної та психотерапевтичної підготовки. 

Автор відкритого курсу лекцій з кризової та екстремальної психології у воєнний час. 

Практична діяльність 

З 2010 – по теперішній часМіжрегіональний інститут гештальт-терапії та мистецтва (МІГТІМ).  

12 випусків довготривалих програм  професійної перепідготовки психотерапевтів за міжнародними стандартами. 

Близько 30 спеціалізованих програм підготовки та підвищення кваліфікації. 

Більше 2000 годин наданих групових та індивідуальних супервізій. 

Разом з колегами створили і провели низку програм пов’язаних з психологією, фізіологією, психогігієною (більше 100000 учасників з 12 країн) 

З 2007 року – засновник та голова правління НГО «Земля Родина». 

З 24 лютого 2022 року – по теперішній час: 

Засновник та керівник пілотного проекту МС ЗСУ по роботі з пораненими в центральному регіоні, що виконується силами НГО «Земля Родина». В його рамках здійснюється співробітництво з низкою вищих навчальних закладів, які займаються підготовкою і підвищенням кваліфікації фахівців з психології. 

Координатор та співавтор проекту міжнародної психотерапевтичної допомоги Україні. В рамках якого організовано взаємодію з багатьма міжнародними інституціями і надано безкоштовні лекції від провідних світових фахівців та організацій (Natal, ITC, IsraAid, EPT, EAGT, UsAid та ін). 

Співавтор і координатор проекту «Психосоціальна підтримка під час війни», який реалізується у межах ініціативи Першої Леді Олени Зеленської за сприяння IsraAID (міжнародна гуманітарна організація, що спеціалізується на питаннях ментального здоров’я та психосоціальної підтримки). Він спрямований на створення Національної програми ментального здоров’я. 

Провідний національний тренер/супервізор: ОБСЄ, Міністерства у справах ветеранів України, національного Центру психічного здоров’я та реабілітації «Лісова Поляна» МОЗ України 

Член міжнародної групи психіатрів та психотерапевтів «Травматичний інтернаціонал», що спрямована на координацію, лікування, супровід і подальше опрацювання наслідків психотравмівних процесів. 

Медійна діяльність 

З 2000 року постійний учасник місцевих, державних і міжнародних радіо та телепрограм, присвячених різноплановим питанням виховання, психології, здорового способу життя, стосункам і т.п. 

Основні наукові роботи 

Співавтор посібника «Психологічна допомога дітям у кризових ситуаціях: методи і техніки»/за ред. З.Г. Кісарчук. –К.:Логос. – 232 с. 

Співавтор збірника «Актуальні проблеми психології Т ІІІ: Консультативна психологія та психотерапія»/за ред. Максименка С.Д. – інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України; Вінниця 2018. – Вип. 14 – 340 с. 

Співавтор робочого зошита «Сонце в кишені», що має гриф МОН «Схвалено до використання в освітньому процесі» № 7.0002-2022 

Низка статей, доповідей та лекцій у фахових вітчизняних та міжнародних спільнотах, присвячені ПТСР та опрацюванню психотравм. 

Нагороди і відзнаки 

Відзначений військовою адміністрацією та військовим керівництвом великою кількістю подяк, почесних грамот і медаллю «ЗА ЗЦІЛЕННЯ ЛЮДСЬКИХ ДУШ».