Діяльність лабораторії

18.10.2021 відбулася зустріч – підтримка людей, що перенесли та боряться із онкозахворюваннями. Це була подія, на якій ділилися досвідом, подія для однодумців, фахівців допомагаючих професій. Здобувачі кафедри психології Донецького національного університету імені Василя Стуса в рамках співпраці із психологічною службою Подільський регіональний центр онкології – ПРЦО стали запрошеними гостями-колегами на цій події.

Ініціатором бранчу, який відбувся в рамках місячника боротьби із раком молочної залози, стала психолог Подільського регіонального центру онкології Наталя Шатайло.

«Усі наші проекти – для підтримки онкоодужуючих, адже ніхто не має проходити через хворобу один. А в ситуаціях, які зачасту схожі на безвихідні, особливо на початку непростого поєдинку з онкологією, онкопацієнти не самі! За їх здоров’я і життя, так само сильно, як і вони, змагаються і боряться лікарі. Адже переможна сила – в команді.

Бранч проходив не в стінах лікарні навмисне, аби створити невимушену, теплу атмосферу зустрічі. Водночас на зустрічі виступили лікарі ПРЦО: завідувач мамологічним відділенням Олексій Біктіміров та завідувач онкогінекологічним відділенням Руслан Прищак. Олексій Біктіміров наголосив на важливості ранньої діагностики злоякіних новоутворень, в тому числі і раку молочних залоз.

«Рак – це захворювання, яке повністю лікується, однак для цього потрібно виявити недугу на початкових стадіях. Досвід та щоденна практика показують, що на 1 стадії рак грудей виліковується у 95% жінок. Тож найважливішим завданням в сучасній онкології є рання діагностика злоякісних пухлин. Однак з цим в нашій країні велика проблема, адже багато жінок з різних причин зволікають з походом до лікаря, чим зменшують свої шанси на сприятливий результат лікування.

Регулярний гінекологічний огляд – це незамінна процедура для жінок. І йти на обстеження, наголосив завідувач онкогінекологічним відділенням Руслан Прищак, потрібно не тоді, коли вже нестерпно болить, а коли немає наявних симптомів, для профілактики.

Здобувачі та викладачі кафедри висловлюють щиру подяку за професійні поради та цінні рекомендації для майбутніх психологів, за життєві історії від самих пацієнтів, за теплий прийом адміністрації готельно-ресторанного комплексу «Drive club”; за невимушену атмосферу та можливість живого спілкування із практиками, спеціалістами, експертами та людьми, що перебувають на етапі боротьби із онкозахворюванням. Це був безцінний, надихаючий, мотивуючий досвід.