Обрати сторінку

Новини та оголошення

Відчуй смак і запах слова

Березень 19, 2020 | Новини

 

Чи може сьогодні реалізуватися філолог? У вік прагматичний і драматичний! Скептики скажуть: «Ні!». Однак практика наших випускників, які успішно працюють у Польщі, Грузії, Республіці Білорусь, спростовує ці сумніви, підтверджує, що справжній філолог знайде себе в найрізноманітніших і (не помилюся) найнесподіваніших сферах діяльності, адже володіння СЛОВОМ (завдяки літературі – ще й образним!) відкриває широкі можливості для самореалізації: в науковій та освітній царині, культурно-мистецькій і маркетинговій сферах, на радіо й телебаченні.

Пам’ятаю, як наші випускники впевнено  завойовували ефірний простір на донецькому радіо й телебаченні, адже техніка ведення радіо- чи телепрограми легше засвоюється, ніж СЛОВО в усій його глибині й багатогранності. Тому справжній філолог бажаний у видавництвах, редакціях газет і журналів, на радіо й телебаченні, в музично-драматичному театрі як літературний редактор, музеї, туристичній фірмі як гід тощо.

Окремо слід сказати про участь філологів у культурно-мистецьких проєктах…  Втім, цю сферу діяльності сьогодні блискуче висвітлили під час обговорення освітніх програм у режимі on-line випускниці 2010 року філологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса, а нині виконавчий директор компанії «ArtWeb» Rатерина Казімірова та майстер піару Дарина Бакуліна, яка має досвід роботи на українському радіо, різних інформаційно-аналітичних майданчиках. Обговорення освітніх програм «Українська  мова та література» для СО «Магістр» та «Літературна творчість, сторітелінг і копірайтинг» для СО «Бакалавр» з участю стейкхолдерів і студентів було не просто цікавим, а й результативним, адже наші випускниці запропонували використовувати вінницький інформаційний портал «Vezha» під час практики студентів для апробації ними самостійно підготовлених матеріалів, висловили конкретні поради щодо підготовки резюме, навели приклади успішної самореалізації наших випускників-філологів: Оксани Цибулько, Дарини Ковальчук, Станіслави Орловської, яка зараз керує компанією «Життєлюб». Було висловлене  побажання розширювати співпрацю з медійними інституціями для успішної реалізації своїх творчих задумів.

Обговорення освітніх програм буде продовжено завтра, тобто 19 березня,  о 10.00 годині. До нас завітає заступник директора Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені К. Тімірязєва – Г. М. Слотюк. Отже, враховуємо вінницький контент, друзі!

В. А. Просалова