Тренінг «Самодопомога собі та своїм в умовах довготривалого стресу»

Донецький національний університет імені Василя Стуса – Університетська спільнота з власним корпоративним духом.

13-14 січня 2023 року кафедрою психології було проведено тренінг «Самодопомога собі та своїм в умовах довготривалого стресу» на запит колективу економічного факультету ДонНУ імені Стуса (тренери проф. Оверчук В.А., доц. Лапшова Н.С.).

У той час, коли ворог переходить до нової фази війни, ми, не зважаючи на перманентний стрес, в якому перебуваємо, намагаємось триматись ментально, психологічно і фізично. Для того, аби допомагати робити свою справу якісно, потрібен ресурс. Тому протягом двох днів ми намагались його віднайти у власних силах, навичках, знаннях, думках, емоціях і переживаннях, у своєму позитивному досвіді та підтримуючому оточенні. Багато наших колег, які вимушено переїхали до Вінниці, після подій 2014 року, отримали ретравматизацію від лютого 2022 року, але їх пережитий досвід допомагав іншим триматися у складних умовах та продовжувати навчальний процес, підтримуючи стан наших студентів. Для такої роботи потрібно було мати певний ресурс, запал, яким ділитися, навички виживання у період військових дій. Людські сили не безмежні, і рано чи пізно наступає стадія виснаження. Саме у такі періоди важливо, коли на допомогу приходять інші люди. Недарма кажуть, що людина, зазвичай, лікується об іншу людину.

Дякуємо нашим колегам, колективу економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса за атмосферу: з вами було легко, цікаво, наповнено.

Залишимо цю цитату тут, аби пам’ятати : «Ми не обираємо часи. Ми можемо лише вирішувати, як жити у ті чи інші часи, які обрали нас». Джон Р. Толкін.