Обрати сторінку

Новини та оголошення

Презентація книги «Донбасія» Ігоря Зоца

27 травня 2021 року Донецький національний університет імені Василя Стуса відвідав Ігор Зоц, головний редактор (1992-2017рр.) єдиної обласної українськомовної газети Донеччини, журналіст, член Національної спілки журналістів України.

Викладачі, співробітники та студенти університету мали можливість побувати на презентації книги «Донбасія» Ігоря Зоца, поспілкуватися з автором, задати питання щодо історії створення книги та творчого задуму автора.

Зустріч відбулася в 326 аудиторії ІІ навчального корпусу ДонНУ імені Василя Стуса. Усі присутні завдяки світлій енергетиці автора поринули в спогади про проукраїнський Донецьк. Ігор Зоц акцентував увагу на тому, що саме наш виш став центром українознавства на Донеччині.

Виступ автора доповнила фотопрезентація із до болю знайомих місць: бульвар Шевченка, вхід до головного корпусу університету, вулиця Університетська.

Автор поділився із присутніми розповіддю про близьких людей по духу, з якими він поєднує Донбас, це і Анатолій Загнітко, І Василь Голобородько, і Анатолій Доценко та ін.

Вражає і пошукова робота І. Зоца, який пройшовся сторінками життя Анатолія Водолазького, Петра Бондарчука, які відстоювали честь і гідність людини на час окупації.

На заході виступив і ректор ДонНУ імені Василя Стуса Гринюк Роман Федорович, який відзначив, що це лише перша знакова книжка про українську громаду Донеччини, висловив надію, що робота над даною проблематикою триватиме.

До виступу долучився декан філологічного факультету Анатолій Панасович Загнітко, який відзначив: «Прийшов час осмислити, стати над собою. Випробовування – це не кінець, а лише початок».

Щиро зичимо автору «Донбасії» , Ігорю Зоцу, подальших творчих успіхів, і висловлюємо подяку за цікаву зустріч.