Підсумки університетського етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

10 листопада 2021 року в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса відбувся університетський етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Метою проведення конкурсу є піднесення престижу української мови й виявлення творчого потенціалу студентської молоді. В конкурсі взяли участь 55 здобувачів вищої освіти всіх факультетів Університету, з них 17 – філологічного напряму та 38 – нефілологічного.

Цього року конкурс проводився за допомогою цифрового інструменту Microsoft Teams. До учасників конкурсу з вітальним словом звернулася д. філол. н., доц., в. о. завідувача кафедри української мови, теорії та історії української і світової літератури Коваль Л. М. Викладачі кафедри Просалова В. А., Урсані Н. М., Пуніна О. В., Козловська Д. В., що працювали в онлайн-каналах із конкурсантами, побажали їм творчого натхнення й успіхів.

Результати участі здобувачів вищої освіти Донецького національного університету імені Василя Стуса в університетському етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика філологічного напряму такі:

І місце – Кучерук Марина Володимирівна (3 курс ОП «Прикладна лінгвістика», викладач Митько Н. А.);

ІІ місце – Непийвода Іванна Віталіївна, Пиндик Ольга Ігорівна (3 курс ОП «Прикладна лінгвістика», викладач Митько Н. А.);

ІІІ місце – Ласькова Вероніка Юріївна (2 курс ОП «Українська мова та література», викладач Козловська Д. В.), Даценко Єлизавета Вікторівна (1 курс ОП «Прикладна лінгвістика», викладач Пилипак В. П.).

За рішенням журі конкурсу здобувачів вищої освіти філологічного напряму буде нагороджено заохочувальними грамотами за активну участь в університетському етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика в таких номінаціях:

за відмінні знання з фонетики: Іванюшина Руслана Олегівна (4 курс ОП «Українська мова та література», викладач Домрачева І. Р.);

неперевершений знавець і практик словотвору: Іванюшина Руслана Олегівна, Олійник Іванна Іванівна (4 курс ОП «Українська мова та література», викладач Домрачева І. Р.), Жигай Анастасія Сергіївна (4 курс ОП «Прикладна лінгвістика», викладач Домрачева І. Р.);

лексикологічний віртуоз: Жигай Анастасія Сергіївна (4 курс ОП «Прикладна лінгвістика», викладач Домрачева І. Р.), Цюсьмак Максим Федорович (3 курс ОП «Українська мова та література», викладач Митько Н. А.);

за морфологічну майстерність: Цюсьмак Максим Федорович (3 курс ОП «Українська мова та література», викладач Митько Н. А.), Хміль Каріна Олегівна (4 курс ОП «Українська мова та література», викладач Домрачева І. Р.);

за синтаксичну вправність: Жигай Анастасія Сергіївна, Собко Ірина Ігорівна (4 курс ОП «Прикладна лінгвістика», викладач Домрачева І. Р.).

Результати участі здобувачів вищої освіти Донецького національного університету імені Василя Стуса в університетському етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика нефілологічного напряму такі:

І місце – Берегута Віталій Володимирович (4 курс ОП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», викладач Антонюк О. В.);

ІІ місце – Касьян Валентина Олександрівна (4 курс ОП «Історія та археологія», викладач Антонюк О. В.), Стеценко Катерина Олександрівна (4 курс ОП «Германські мови та літератури (переклад включно)», викладач Коваль Л. М.);

ІІІ місце – Погоріла Юлія Володимирівна (3 курс ОП «Документознавство та інформаційна діяльність», викладач Лукаш Г. П.), Борищук Владислав Володимирович (3 курс ОП «Журналістика», викладач Домрачева І. Р.), Гамора Анна Вікторівна (4 курс ОП «Журналістика», викладач Домрачева І. Р.), Ровінська Владислава Вікторівна (1 курс ОП «Право», викладач Шаповалова Н. П.).

За рішенням журі конкурсу здобувачів вищої освіти нефілологічного напряму буде нагороджено заохочувальними грамотами за активну участь в університетському етапі етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика в таких номінаціях:

дбайливий лексиколог-граматист: Присяжнюк Богдан Петрович (2 курс ОП «Екологія», викладач Антонюк О. В.), Чумак Ростислав Олександрович (4 курс ОП «Німецька мова та друга іноземна мова (переклад включно)», викладач Коваль Л. М.);

за вправне редагування: Левандовська Яна Ярославівна (1 курс ОП «Маркетинг», викладач Антонюк О. В.), Стоколос Ангеліна Сергіївна (1 курс ОП «Право», викладач Шаповалова Н. П.);

поціновувач правопису: Грицина Марія Сергіївна (1 курс ОП «Маркетинг», викладач Антонюк О. В.), Книжник Іван Андрійович (2 курс ОП «Хімія», викладач Антонюк О. В.), Марченко Юлія Юріївна (1 курс ОП «Маркетинг», викладач Антонюк О. В.), Яворська Юлія Леонідівна (2 курс ОП «Документознавство та інформаційна діяльність», викладач Лукаш Г. П.);

досконалий твір-мініатюра: Роллер Аліна Юріївна (4 курс ОП «Англійська мова і переклад», викладач Коваль Л. М.), Сирінський Микола Васильович (1 курс ОП «Право», викладач Шаповалова Н. П.).

Конкурсанти на належному рівні виконали завдання, які продемонстрували якість засвоєних ними знань із української мови, що дає підстави сподіватися на перемогу й у наступних етапах конкурсу.

Журі конкурсу