Обрати сторінку

Новини та оголошення

Найкращий спосіб не помилитися. Освітньо-професійна програма «Українська мова та література»

Грудень 27, 2019 | Оголошення

Дорогий друже!

Наразі філологія – це галузь знання, яка чи не найбільше схильна до спростування численних стереотипів. Усі вони, як правило, стосуються такої болючої для сучасної освіти теми, як працевлаштування випускників. Мовляв, і знайти роботу важко, і навіть якщо все-таки вдалося десь влаштуватися, то не за фахом. На жаль, інколи ці стереотипи сприймають на віру абітурієнти, внаслідок чого оминають затишні філфаки на користь інших факультетів і спеціальностей. Тому доведеться на півставки попрацювати руйнівниками міфів, довівши, що саме ти, шановний абітурієнте, вартий кращого, ніж переживання з приводу майбутнього працевлаштування. Так, от, маємо попередити: з філологічною освітою загалом ця проблема – геть не проблема. А наявність диплому зі спеціальності «Філологія», освітньої програми «Українська мова і література» суттєво підвищує ваші й без того значні шанси на успіх.

В умовах сучасного розширення функційності наукових дисциплін філологія відкриває численні можливості перед тим, хто вирішив присвятити їй мінімум п’ять років свого життя. Ми не ризикуватимемо сильно помилитися, якщо скажемо, що набагато важче зараз знайти галузь, що не потребує кваліфікованих працівників із філологічною освітою, ніж ту, де такої потреби, на свій же превеликий жаль, немає. Серед потенційних установ, де на вас чекатимуть якщо не з нетерпінням, то зі сподіванням – увесь спектр освітніх закладів, починаючи зі шкіл, де ви матимете змогу продемонструвати всім охочим свій рівень володіння філологічними компетентностями, до вишів, де до згаданого раніше додасться ще й перспектива особистісного зростання як помітного учасника наукового життя країни.

Не приваблює кар’єра шкільного учителя, а ділитися отриманими на філфаці знаннями хочеш та вмієш? Можеш спробувати себе в ролі репетитора. Твої знання, помножені на розвинений у практичних умовах педагогічний талант, дорівнюватимуть численним вдячним учням та їх батькам, чиї рекомендації суттєво підвищать твої ставки в цьому бізнесі. До того ж, ти сам зможеш планувати власний час, а це круто.

Проте випускники ОП «Українська мова і література» не були б собою, якби обмежували свої професійні пошуки й зацікавлення виключно освітньою парадигмою. І дійсно, чом би не спробувати себе, скажімо, у журналістиці? Адже яким має бути кваліфікований журналіст, мрія будь-якої редакції та улюбленець селебрітіз, які без вагань поділяться із ним усіма секретами? Це людина, що є комунікабельною, вміє добре формулювати свою думку, аналізувати, а згодом і синтезувати отриману інформацію у свій матеріал. Погодьтеся, ну хіба цей набір чеснот не стосується випускників ОП «Українська мова і література»? Правильно, стосується. Проте, й це не межа твоїх професійних перспектив. Рушаймо далі.

Насправді, чим далі намагаємося заохотити тебе до вступу на ОП «Українська мова і література», тим більше спостерігаємо можливостей для наших випускників. Причому ці можливості необов’язково вимагають досвіду роботи довжиною з півжиття. Наприклад, якщо ти, побачивши помилку на білборді, не можеш пройти повз, а мерщій шукаєш червоного маркера, аби її виправити – тебе вже зачекалися на посаді коректора текстів. А от якщо ти не просто можеш виправити цю помилку, а ще й маєш власний погляд на те, як мав би бути написаний рекламний текст в цілому – не дивуйся, якщо наступного дня тобі на пошту почнуть надходити пропозиції посісти місце редактора.

На жаль, не всі в цьому світі отримали такий дарунок долі, як уміння гарно висловлюватися та писати, красиво формулювати власні думки. Проте доля компенсувала цю несправедливість, створивши вакансію піар-менеджера, який, володіючи набором філологічних компетенцій, цілком здатний врятувати ситуацію, створивши привабливий образ роботодавця. Вроджене відчуття стилю, притаманне кожному філологові – ще один плюс на користь цього варіанту працевлаштування випускників ОП «Українська мова і література».

Отже, секрет успіху насправді дуже простий: скільки в році днів, у днях – годин, у годинах – хвилин, стільки в тебе й можливостей для здійснення професійного вибору. Ми лише зичимо тобі успіху та бажаємо, щоб цей вибір став правильним. І нагадуємо: вступ на ОП «Українська мова і література» ‒ це найкращий спосіб не помилитися.

Марія Реутова, канд. філол. наук, старший викладач кафедри теорії та історії української і світової літератури