Засідання круглого столу «Рідна мова та міжкультурна комунікація»

Лютий 21, 2020 | Новини

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

21 лютого представники всіх націй і народностей  світу відзначають Міжнародний День рідної мови.  Свято започатковане для підтримки мовного і культурного різноманіття та збереження багатомовності.

Із нагоди свята, студенти 3-го курсу спеціальності «Українська мова та література» Донецького національного університету разом із викладачами кафедри української мови Коваль Л. М. та Домрачевою І. Р. взяли участь у засіданні круглого столу «Рідна мова та міжкультурна комунікація».

Під час засідання обговорювалися такі питання:

• «Рідна мова як виразник національної картини світу» (доповідач Пирч С.);
  • «Чинники формування національно-мовних картин світу» (доповідач Собко Г.); «Мовна картина світу як засіб міжкультурної комунікації» (доповідач     Громова Д.);
  • «Етнопсихолінгвістичні аспекти спілкування: вплив мови на пізнання» (доповідач Сисоєва Ю.);
  • «Мовна свідомість. Етноспецифічні константи мовної свідомості» (доповідач Березнюк І.).