V Відкритий міжрегіональний творчий конкурс учнівської і студентської молоді «Слово в душі – душа у слові»

Квітень 27, 2019 | Новини

Конкурс «Слово в душі – душа у слові», ініційований деканом філологічного факультету Анатолієм Панасовичем Загнітком у далекому 2015 році, став традиційним на філологічному факультеті. Уже впродовж п’яти років у ньому беруть активну участь учні загальноосвітніх шкіл Вінниччини та Донеччини.  Слово об’єднало  учасників конкурсу у наукових відкриттях та художньому осмисленні життя, світу, моралі, війни тощо.

У 2020 році у конкурсі «Слово в душі – душа у слові» взяли участь 94 учасники, з них  46 із Вінницької та 38 із Донецької областей. Проте варто відзначити, що у юних митців та дослідників є спільні теми, зокрема військові дії  на Донбасі. Наприклад, Тетяна Жила у «Листі солдату» висловлює надію на мир на нашій землі:

Щоб мрії заповітніші збувались,

Надійних друзів та домашнього тепла,

І хто чекає – всі, щоб дочекались!

Мирослава Голембівська  у містерії «Бумеранг волі» радить, що потрібно зробити для того, щоб наступив мир: «Послати пісню!  Оживити землю! Звільнити птаха!»

Заглядає у майбутнє і маленький герой оповідання  Ольги Миронюк: «Він виросте, змужніє і усе для цього зробить. І це вже були слова не хлопчика, а чоловіка».

Сторінки нашої історії осмислюються на творах  Юлії Прикмети, Дарини Музики, Михайла Янковича, Віталіни Делікатної тощо.

Міркування на тему добра і зла, боягузтва та хоробрості  по-новому зазвучали у прозі Каріни Лазаренко, Надії Таранюк, у поезії Вікторії Біжан.

Сьогодні за результатами конкурсу ми раді вітати переможців!

Перше місце у номінації  «Проза» посіла  Лазаренко Каріна, учениця 11 А Класу Літинської  середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №2 Літинського району Вінницької області.

Друге місце у номінації «Проза» отримали такі учасники як: Музика Дарина Володимирівна, учениця 9 класу Печерського заклад загальної  середньої освіти І-ІІІ ступенів Тульчинської районної ради Вінницької області, Прикмтна Юлія, учениця 11 класу СЗШ  І-ІІІ ступенів №4 м. Гайсин, Миронюк Ольга Леонідівна, учениця 7 класу Бродецького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів «Школа-дитячий садок» Козятинського району Вінницької області, Кобзар Єлизавета, учениця Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області.

Третє місце у номінації «Проза» посіли такі учасники: Голембівська Мирослава Романівна, учениця 9 класу Бродецького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів «Школа-дитячий садок» Козятинського району Вінницької області, Таранюк Надія , учениця 10 класу Шпиківського  ОН ЗЗСО І-ІІІ  ступенів, Делікатна Віталіна Михайлівна, учениця 8 А класу СЗШ І-ІІІ ст. №2, Кривоженко Ганна Олександрівна, учениця  Добропільського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Добропільської міської ради Донецької області, Богданов Єгор Олександрович, учень  Філії Новомиколаївськаої ЗОШ І-ІІ ступенів КЗ «Олександрівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Черкаської селищної ради Слов’янського району Донецької області.

У номінації «Поезія» перше місце у  Базюнь Яни Ігорівни, учениці  9 класу  НВК: СЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія м. Гайсин.
Друге місце посіли  Жила Тетяна, учениця групи № 48 Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища, Тимошенко Валентина Юріївна, учениця 11 класу СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин, Тараненко Альона Ігорівна Ялтинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Мангушської районної ради Донецької області, Колесник Софія, учениця  Шевченківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33 Покровської міської ради.

Третє місце розділили Шевченко Інна Віталіївна, учениця 11 класу  Комунального закладу «загальноосвітня школа І-ІІІ ст №20, Янкович Михайло Ігорович, учень 8 класу КНЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2 Козятинської  міської ради Вінницької областіі, Біжан  Вікторія Вікторівна, учениця 11 класу Гімназії №2 Могилів-Подільського Вінницької області та Галушка Каміла Ігорівна Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з профільним навчанням  Донецької області.

У номінації «Науково-дослідна робота  перше місце  посіла Остапчук Анастасія Юріївна, учениця  Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області.

Друге місце у Литвинової Ангеліни Віталіївни, учениці Загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №9 Пок ровської міської ради, Донецької області.

Третє місце  посів Логовічов Ілля Олександрович, учень  Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області.

Зичимо учасникам подальших творчих злетів та натхнення, нових відкриттів у слові, яке завжди живе у душі, адже душа розкривається у слові.