Липень 14, 2020 | Новини

23.06.2020 на філологічному факультеті відбувся дистанційний Круглий стіл «Мовні й концептуальні картини народів світу. Культурно-мовний простір Поділля» (відповідальний організатор – доцент кафедри української філології і культури Н. П. Шаповалова). У заході взяли участь студенти спеціальності «Культурологія», спеціальності «Прикладна лінгвістика» ОП «Міжкультурна лінгвістика», а також спеціальності «Політологія» факультету історії та міжнародних відносин. Учасників круглого столу привітали доктор філологічних наук, професор Е. О. Кравченко й доцент кафедри української філології і культури О. В. Антонюк.
Під час роботи Круглого столу викладачам і студентам вдалося створити креативний віртуальний простір, поділитися цікавими думками щодо культурно-мовного розмаїття народів світу, приділити увагу унікальній і своєрідній матеріальній і духовній культурі етнічних і етноконфесійних спільнот України (зокрема – вірмен, поляків, євреїв, кримських татар, греків Приазов’я), а також обговорити актуальні питання дослідження й формування культурно-мовного простору Поділля. Особливе зацікавлення й жваве обговорення викликали виступи студентів 2-го курсу спеціальності «Культурологія» Філімончук Ірини, Гринчук Оксани, Регульської Віталіни, Майбороди Анни, Кучерук Камілли, Шевченко Олени, Логачьової Станіслави, які підкріпили доповіді етнографічними матеріалами, зібраними під час етнокультурологічної практики; студентки ОП «Міжкультурна лінгвістика» Кришталь Дар’ї (про феномен усмішки в контексті міжкультурної комунікації), а також доповідь студента 1-го курсу спеціальності «Політологія» Пантелимона Петра про особливості японського етикету, яку він виголосив англійською мовою.
Підбиваючи підсумки, учасники Круглого столу поділилися враженнями від побаченого й почутого, а також визначили перспективні напрями подальших етнокультурологічних і лінгвокультурологічних досліджень.
Доцент кафедри української філології і культури Н. П. Шаповалова