Круглий стіл «Культурно-мовний простір Поділля:

ресурси, виклики, перспективи»

26 квітня 2021 року на філологічному факультеті відбулося дистанційне засідання Круглого столу «Культурно-мовний простір Поділля: ресурси, виклики, перспективи», на якому здобувачі ОП «Культурологія» разом із викладачами кафедри української мови і культури обговорили актуальні питання, пов’язані з дослідженням і розвитком культурно-мовного простору Поділля. Захід організували доценти кафедри української мови і культури Наталія Петрівна Шаповалова і Олена Вікторівна Антонюк у рамках ініціативної наукової теми «Культурно-мовний простір Поділля: тенденції, проблеми, перспективи розвитку». До роботи Круглого столу долучилися співробітники Вінницького обласного художнього музею, з яким плідно співпрацює кафедра. Усіх учасників Круглого столу об’єднало прагнення пізнавати, досліджувати, зберігати й розвивати культурний простір Поділля. Дослідницькі інтереси учасників Круглого столу зосередилися навколо теоретичних і прикладних аспектів міжнародного культурного співробітництва, а також екскурсознавчих проблем, що мають безпосереднє відношення до Подільського регіону.

Студентки 4-го курсу ОП «Культурологія» Бондар Катерина, Лотоцька Світлана, Олександренко Ольга й Попович Марія підготували цікаві доповіді про актуальні напрями й форми міжнародного культурного співробітництва, проаналізували вдалі міжкультурні проєкти, реалізовані на Вінниччині. Студентки 3-го курсу ОП «Культурологія» Філімончук Ірина, Майборода Анна, Регульська Віталіна, Шевченко Олена розповіли про екскурсійні об’єкти Вінниччини, які вони вивчали під час виробничої (екскурсійної) практики. На цьому етапі в рамках практики уже напрацьовано паспорти відомих екскурсійних об’єктів Вінниці й Вінницької області, а також пам’яток історії і культури Вінниччини, які в перспективі можуть стати екскурсійними об’єктами. Кожна доповідь викликала жваве обговорення й стала свідченням належного осмислення майбутніми культурологами унікальних явищ матеріальної й духовної культури Подільського краю, бажання й готовності продовжити наукові пошуки в безмежному мовно-культурному просторі Поділля.

Доцент кафедри української мови і культури Н. П. Шаповалова