ІІ наукова платформа «Василь Стус: Поет, Дивак і Єретик»

«Подеколи виглядає на сумну
закономірність: надто часто поет –
аутсайдер, невчасний чи невпізнаний гість,
«дивак», що збурює спокій, оскаржує
чи бере під сумнів непорушні істини…»
Елеонора Соловей

14 січня 2021 року на кафедрі теорії та історії української і світової літератури ДонНУ імені Василя Стуса відбулась ІІ наукова платформа «Василь Стус: Поет, Дивак і Єретик» ‒ відтепер традиційний камерний захід, присвячений питанням сучасного стусознавства. До фахової розмови долучилися науковці Ольга Деркачова (Івано-Франківськ), Маргарита Єгорченко, Тетяна Михайлова, Галина Почверук (Київ), Олег Соловей, Ольга Пуніна (Вінниця).

Провідна лінія цьогорічної зустрічі – обговорення проблеми подальших шляхів розвитку стусознавства, яку умовно можна окреслити протиставленням «компаративістика чи герменевтика?». Учасники наукової платформи міркували про компаративістичні й герменевтичні аспекти вивчення життя і творчості Василя Стуса, беручи до уваги власні наукові зацікавлення, вузькопрофільні: у контексті концепції поетичної творчості Василя Стуса (Маргарита Єгорченко), біографії (Олег Соловей), літературознавчих зацікавлень письменника (Тетяна Михайлова), масової культури й авторського мислення (Галина Почверук), суспільного сприйняття постаті Василя Стуса (Ольга Деркачова), взаємозалежності психотипу Стуса й творця (Ольга Пуніна).

Організатори ІІ наукової платформи «Василь Стус: Поет, Дивак і Єретик» надзвичайно вдячні колегам-стусознавцям за фахову розмову, плідні ідеї, щирий інтерес до особистості Василя Стуса.

Відеоматеріали платформи доступні на Facebook-сторінці кафедри теорії та історії української і світової літератури.

Ольга Пуніна, Олег Соловей, доценти кафедри теорії та історії

української і світової літератури