Обрати сторінку

Кафедра журналістики

Кафедра журналістики

Спеціальність «Журналістика» на філологічному доволі молода – перший набір здійснено у 2001 році, відповідно у 2006 – перший випуск. У 2005 році створено власне кафедру журналістики. Але «молодо, та не зелено», за ці «молоді роки» ми зробили дуже багато: десятки талановитих, яскравих випусків; п’ять всеукраїнських конференцій молодих науковців; чотири колективних монографії викладачів (дві з них – вже у Вінниці); сотні публікацій викладачів і студентів; первинна організація НСЖУ на кафедрі; друге місце в Україні серед кафедр у конкурсі МОН 2008 року, шосте місце у Всеукраїнському рейтингу кафедр Детектору медіа у 2016-му, вже в екзилі; творчі лабораторії, проекти, програми, журнали і газети; літні та весняні медіа-школи (зокрема, і міжнародні); підготовлені кафедрою переможці Всеукраїнських олімпіад і наукових конкурсів, навіть, «Молодий науковець року» був наш у 2010; квести, Дні журналіста, серйозні та не дуже фільми (з обов’язковою участю викладачів і студентів як акторів), студентсько-викладацькі КВК, дві студентські редакції 2015 та 2016 років – переможці міжнародного конкурсу молодіжних видань… Колись, у Донецьку ми навіть робили «Газету за 24 години» − дві студентські редакції змагалися між собою, відпрацювавши он-лайн добу, зробивши в результаті два таких шедеври, що переможця визначити ми так і не змогли.

Загалом наші журналісти завжди серед перших, завжди «на передовій». Наші студентки з Оленою Федоренко на чолі були серед ініціаторів Стусівського університету в далекому 2008 році. Окрема сторінка – Донецьк 2013-го та 2014-го: учасники Донецького Євромайдану та мітингів за єдину Україну, наші випускники, викладачі та студенти потрапили в так звані «чорні», а згодом і «розстрільні» списки днр.

А якими були наші емоції, коли під час початку Революції Гідності ми побачили в ролику «А Вітя, чао!», що моментально став неймовірно популярним, набравши величезну кількість переглядів, у тирах: «Автор ідеї та режисер кліпу Азад Сафаров». Наш Азад, який приїхавши до Донецька з Азербайджану, за п’ять років так вивчив українську, що без проблем пройшов відбір на «5 канал», ставши одним з найкращих серед молодих українських тележурналістів! Уже до 2014 були престижні журналістські премії, після буде, за його словами, «Майдан – Укрдім – Майдан – ще Майдан – Ато», стажування і цікава робота в Німеччині… А тоді ми, викладачі, не могли стримати своїх почуттів – гордості, але й подиву щодо його сміливості, певної зухвалої гідності, й знову гордості – це наш Азад!

Так, студенти й випускники – найбільша гордість кафедри. Наші студенти Марія Дробот і Олексій Чмир у вересні 2014-го стали активом ініціативної групи «Врятуємо ДонНУ», студенти спеціальності «Журналістика» з листопада 2014 року навчалися стаціонарно у Вінниці, доклавши неймовірних зусиль до розбудови Університету. Одним з найкращих випусків кафедри став саме перший випуск у Вінниці – випуск 2015 року, імена з якого бачимо сьогодні на телеканалах СТБ, «Інтер», «Україна», сайтах «Обозреватель», «Террикон», «Кореспондент», на багатьох київських і вінницьких ресурсах, у волонтерських, медійних та громадських організаціях Донецької області.
З такими студентами і випускниками не страшні будь-які випробування, і підкорення будь-яких вершин є легким і бажаним!

Завідувач кафедри

Тараненко Олена Валеріївна

кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса.

Історія кафедри журналістики

Кафедра журналістики філологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса – випускова кафедра спеціальності «Журналістика».
З 2001 року кафедра здійснює ліцензований набір та підготовку студентів за ступенем освіти «Бакалавр», а з 2005 року – за СО «Магістр». 2005 року власне й було засновано кафедру журналістики.

Освітні програми

Спеціальність 061 «Журналістика»

Освітня програма «Журналістика» (СО «Бакалавр)

Метою програми є підготовка фахівців, що володіють наступними навичками: 

 

Освітня програма «Журналістика» (СО «Магістр)

Магістерська програма за спеціальністю 061 «Журналістика» орієнтована на підготовку фахівців.