Історія кафедри журналістики

Кафедра журналістики філологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса – випускова кафедра спеціальності «Журналістика».
З 2001 року кафедра здійснює ліцензований набір та підготовку студентів за ступенем освіти «Бакалавр», а з 2005 року – за СО «Магістр». 2005 року власне й було засновано кафедру журналістики.
Протягом періоду свого існування кафедра встигла зайняти впевнені позиції у вітчизняному та науковому просторі, підготувати багато висококласних фахівців у галузі медіа, створити собі сталий позитивний імідж в Україні та за її межами. З жовтня 2014 року кафедра журналістики ДонНУ імені Василя Стуса здійснює свою освітню та наукову діяльність у місті Вінниця, куди було евакуйовано Донецький національний університет через збройне захоплення його в Донецьку бойовиками так званої ДНР.
У 2015 році кафедра відкрила додаткову освітню програму – магістратуру для бакалаврів з іншої галузі знань. За роки існування кафедра набула великого навчально-методичного досвіду та наукового потенціалу. Завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент Тараненко Олена Валеріївна, член НСЖУ, ГО «Науково-методична комісія з журналістики та інформації», Науково-консультаційної ради Комісії з журналістської етики НСЖ, медіаекспертка і медіатренерка.
Кафедра журналістики у 2008 році стала переможцем Всеукраїнського конкурсу засобів масової інформації МОН України «Вища школа», в якому отримала Диплом ІІ ступеня та срібну медаль Всеукраїнського конкурсу. За результатами загальнонаціонального рейтингу якості журналістської освіти в Україні, проведеного ГО «Детектор медіа», кафедра посіла 6 місце в Україні серед вишів, які готують бакалаврів з журналістики.
Важливим досягненням кафедри стало видання у 2015 році збірок «Історії несепаратисток» (редактор-упорядник Тараненко О. В.) за підтримки ГО «ІПЦ «ВІСЬ» та МБФ «Український жіночий фонд» та «Донбас – арена війни» (редактор-упорядник Тараненко О. В.), видання якої було здійснено в межах компанії «Почути-Зрозуміти-Порозумітися» спільно з ГО «ІПЦ «Вісь» в межах проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що був реалізований Фондом «Східна Європа». Також у 2016-2017 роках було видано дві збірки історій ВПО «Знедолені? Нездоланні!» за підтримки Інституту демократії імені Пилипа Орлика, редакторкою яких стала Черниченко І.М., старший викладач кафедри журналістики. Варто зазначити, що більшість авторів цих книг – викладачі та випускники кафедри.