Легенди факультету

Загнітко Анатолій Панасович

Перша зустріч з людиною, з якою буде пов’язане твоє подальше життя, перші враження – це залишається назавжди. У листопаді 1987 року, у середу ввечері (бо заняття школи «Юний філолог» відбувалися по середах з 16.30) в аудиторію 224 а корпусу філологічного факультету зайшов молодий гарний викладач, який зовсім недавно став кандидатом філологічних наук.

Євген Михайлович Волошко

Кандидат філологічних наук, доцент, літературознавець, критик, дослідник історії літературного процесу в Донбасі, автор праць про російсько-українські літературні зв’язки, українських, румейських та єврейських письменників, творчість М.Шолохова.

Микола Олексійович Луценко

Професор, доктор філологічних наук.
Одна із легенд філологічного факультету.
Усі першокурсники спеціальності «Українська мова та література» його страшенно боялися і всі студенти 4-5 курсів його любили! Боялися, мабуть, через те, що на першому курсі важко зрозуміти, що ця людина хоче із тебе зробити філолога, а це статус і місія, які вимагають неабияких знань, знання ж не даються легко…

Марія Василівна Леонова 

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови.
Автор підручника з морфології української мови, за яким вчилися студенти не одного вишу України. Але для студентів Донецького університету Марія Василівна, у першу чергу, була зразком стилю. Вона кілька років працювала у Франції. 

Руденко Алексей Васильевич

Кандидат психологических наук, доцент.
Преподаватель кафедры психологии со дня ее основания и близкий друг основателя кафедры Потаповой В.Д. Человеком он был неординарным.

Потапова Валентина Дмитрівна

Відзначаючи великі та малі ювілеї, прийнято згадувати засновників та основоположників великих справ. 16 років існує спеціальність «Психологія». Це начебто і незначний термін в історії Університету, але в межах життя однієї людини чималий відрізок часу, який був наповнений безліччю справ і досягнень. Сучасні студенти вже не знають навіть імені тієї людини, яка подарувала їм можливість вчитися на улюбленій спеціальності, поклавши в цю справу, без перебільшення, всі свої сили і життя. Ім’я цієї людини – Валентина Дмитрівна Потапова.

Пустова Феня Дмитрівна

Для Фені Дмитрівни Пустової (1928-2010) Донецький університет був не лише місцем роботи, а і сферою її особливої турботи, адже більше сорока років довелось їй працювати в цьому навчальному закладі – після успішного закінчення Харківського університету, аспірантури та кількарічної праці в одній зі шкіл міста Костянтинівки.

Шевчук Ольга Степанівна (перша ліворуч)

Кандидат філологічних наук, доцент.
Довгі роки Ольга Степанівна Шевчук очолювала кафедру української мови, навчаючи і виховуючи не лише студентів, а й викладачів.
Вимоглива й принципова, вона вважала, що учитель не має права на помилку так само, як і лікар.

Мишанич Степан Васильович

Доктор філологічних наук, професор. Народився 14 серпня 1936 року в селі Ляховці Міжгірського району на Закарпатті, помер 18 листопада 2013 року в місті Хусті.
Професор С. В. Мишанич – легенда серед філологів-україністів, які від перших днів у стінах філфаку бралися до вивчення «Усної народної творчості» під його керівництвом.

Стебун Ілля Ісакович

Викладач кафедри теорії літератури

Бахаєва Ліна Олексіївна

Ліна Олексіївна Бахаєва – Легенда філологічного. Жінка, Викладачка, Людина, Учитель, Леді – все з великих літер, саме так. Студенти і студентки 80-х переповідали майже пошепки про її абсолютну «нерадянскість», вона дивувала всім – сміливістю поглядів, незалежністю поведінки, манерою вдягатися, загалом стилем і манерами…

Дмитрієва Лілія Степанівна

Доцент кафедри теорії літератури

Федорчук Микола Семенович

Доцент кафедри української літератури і фольклористики

Гуцало С. С.

Завідувач кафедри української літератури

Максимова Нінель Віталіївна

Доцент кафедри російської літератури

Губарев Іван Михайлович

Доцент кафедри російської літератури

Галина Павлівна Циганенко

Завідувач кафедри російської мови

Плотнікова Августа Іллівна

Декан філологічного факультету